Make your own free website on Tripod.com
C.M.A.A. National Championships - 30th May 2003
PHOTOGRAPHS & RESULTS
Filling up nicely
This is what they all came to try for
Freestyle Points
Light Continuous Kickboxing
Grappling Submission Fighting
Clint WFFC & Sufian WSF
RESULTS
Please email us if we have spelled your name wrongly or it is incomplete and we will correct it at once cmaauk@hotmail.com
Kata & Creative Forms

Junior upto 4th KYU

1st - Callan Wheatcroft
2nd - Joel Madden
3rd - Cameron Lewis

Junior 3rd KYU and above

Joint 1st - Harry Chadwick & Sophie Robinson
2nd - Andrew Richards
3rd - Niall Lewis

Junior Weapons & Creative

1st - Ryan Hartnett
2nd - Hannah Hardacre
3rd - Rachael Hardacre

Junior Team Kata

1st - Gemma Quinn & Sophie Robinson

Senior Traditional Kata

1st - Julian Mallaleu
2nd - John Robertson
3rd - Taz Towers

Senior Weapons & Creative

1st - Gareth Rogers

Grappling Submision Fighting


Pee Wees

1st - Daniel Suirez
2nd - David Suirez
3rd - Robert Dalby

Boys 10 - 12 years

1st - B McMullen
2nd - S Davies
3rd - K Allen

Boys 12 - 14 years

1st - Luke Derbyshire
2nd - S McMullan
3rd - R Lang

Boys 14 - 16 years

1st - Barry (WFFC)
2nd - Kevin (WFFC)

Mens under 70kg

1st - Craig (WFFC)
2nd - Clint (WFFC)
3rd - Sufian Ahmed(WSF)

Mens 70 - under 80kg

1st - Mark Cullen (WSF)
2nd - Adam (WFFC)
3rd - Liam (WFFC)

Mens 80 - under 88.9kg (14st)

1st - Kevin Morrisey (WSF)
2nd - Ben Walker (WSF)
3rd - Ian Bromley (WFFC)

Mens over 14 stone

1st - Victor Scott (WFFC)
2nd - Ben Walker (WSFC)
3rd - Max

Light Continuous Kickboxing

Up to 10 years

1st - Daniel Rowbotham
2nd - Shane Davies
3rd - Thomas Holden

Boys 11 - 13 years

1st - Ross Lanly
2nd - Chris Glover
3rd - Thomas Saxton

Girls 11 - 13 years

1st - Stephanie Ambrose
2nd - Kim Haggerty
3rd -

Boys 14 - 16 years

1st - Graham Turner
2nd - Liam King
3rd - Chris Benjamin

Mens under 65 kg

1st - Eugene Zenalin
2nd - Robert Millington
3rd - Dan Masterson

Mens 65 - 75 kg

1st -Peter Wallace
2nd - Justin Strafford
3rd - Fabian

Mens over 75 kg

1st - Dean Bertenshaw
2nd - Alistair Hall
3rd - Darren Hayes

Freestyle Points

Pee wees 7 year and under

1st - Andrew Davey
2nd - Francesca Barratt

Boys under 140 cm

1st - Shane Davies
2nd - Aidan Walker
3rd - Callan Wheatcroft

Boys under 145 cm

1st - Kieron Wilson
2nd - Tibbs Atonga
3rd - Harry Chadwick

Boys under 160 cm

1st - Martin Logue
2nd - Ryan Hartnett
3rd - Chris Pells

Boys over 160 cm

1st - Hingu Atonga
2nd - Ryan Lloyd
3rd - Liam King

Men 16 - under 18 years

1st - John Robertson
2nd - Lee Whitehead

Men under 3rd KYU

1st - Neil Sass
(promoted to 3rd KYU by Andrew Morrell)
2nd - Dan Masterson
3rd - Mike Redhead

Men 3rd KYU and over

1st - Gordon Wilson
2nd - Neil Sass
3rd - John Robertson

Girls 8 - 10 years

1st - Gemma Quinn
2nd - Leah Quinn
3rd - Danielle Welsh

Girls 11 - 13 years

1st - Stephanie Ambrose
2nd - Laura Hardman
3rd - Victoria Sheldon

Girls 14 - 16 years

1st - Kerrianne Hayes
2nd - Sophie Robinson
3rd - Rachel Brown

Ladies Open

1st - Lorraine Murphy
2nd - Sarah Fish
3rd - Jayne Pride

BACK TO TOP OF PAGE

CMAA Nationals Page           CMAA Newspage







1